Wymiana uszczelek i filtrów

Uszczelka obwiedniowa FakroW starszych modelach okien dachowych producenci montowali zaledwie pojedyncze uszczelki. Obecnie ze względu na podwyższone normy  w zakresie oszczędności energii, część okien tańszych posiada dwie uszczelki,  natomiast okna w wyższych cenach  wyposażono fabrycznie  w trzy uszczelki.

W zakresie naszej oferty  proponujemy montaż trzeciej uszczelki w modelach okien, których jest to możliwe  oraz wymianę starych, zużytych uszczelek  na nowe co w znaczącym stopniu poprawia izolowanie pomieszczenia przed  wychładzaniem się z powodu napływu przez uszczelki nadmiernej ilości powietrza.

Oprócz uszczelek obwiedniowych w oknach  dachowych Velux występują również filtry  dzięki, którym do pomieszczenia nie dostają się kurz, sadze, owady latające i drobiny śniegu w okresie zimy.

Uszczelka obwieniowa VeluxAby jednak nie zablokować całkowitego napływu powietrza, należy raz w roku czyścić filtry, a po upływie pięciu lat dokonać ich wymiany.  W oknach dachowych VELUX występują jeszcze uszczelki klapy wentylacyjnej również po okresie około 10 lat ulegają zniszczeniu i należy poddać je wymianie.

Do prawidłowego  dobrania uszczelki, należy dokładnie podać tabliczkę znamionową  okna, która jest umieszczona na oknie przez producentów.  Da to Państwu i nam  100% pewność, że  zamówione elementy  będą pasowały do zamontowanych  okien.